Вход
login


Решения для вашего бизнеса

Онлайн курсы, обучение, видеотренинги, семинары

ГлавнаяНовости


Предприятия регионаВакансииБиблиотекаОбучениеВидеокурсыe-КурсыФорум
Інвестиційний портрет області

Луганська область розташована в південно-східній частині України в басейні середньої течії Сіверського Дінця на шляхах з Донбасу до Росії.

Область утворена 3 червня 1938 року. Її територія складає 26,7 тис кв.км (4,4% території держави). За чисельністю населення Луганська область займає п'яте місце серед областей України. Вона належить до самих густонаселених областей. Середня щільність населення 90 чоловік на 1 кв. км. В містах і селищах міського типу проживає 86% населення, в селах - 14%. В національному складі населення росіян – 39,7%, українців-58%.

В адміністративному відношенні область поділяється на 18 районів, має 37 міст, 109 крупних селищ. Всього в області 980 населених пунктів. Віддаленість обласного центру, міста Луганська, від Києва складає 800 км., від найближчого морського порту (м. Маріуполь на Азовському морі) - 280 км.

Територія області простягається з півдня на північ більш, ніж на 250 км і із заходу на схід - на 190 км. На півночі, сході і півдні межі області співпадають з межами України. Тут вона граничить з Бєлгородською, Воронезькою і Ростовською областями Росії. На південному заході її землі прилягають до Донецької, а на північному заході - до Харківської областям України.

Обласний центр, місто Луганськ - одне з найбільших міст України з населенням близько 500 тис. осіб, який в 2005 році відзначив своє 210-річчя.

Луганськ - найбільший промисловий центр сходу України і найважливіший транспортний вузол, через який проходять залізничні, автомобільні і повітряні колії із заходу і сходу України до північних, центральних і південних областей Росії. Продукція підприємств області може бути в короткий термін доставлена до Києва, Москви, Ростова - на - Дону, Бєлгороду, Вороніжу, в порти Азовського і Чорного морів.

Область багата високоякісним вугіллям. Запаси вугілля обчислюються десятками мільярдів тонн. Дві третини складають антрацити і інше енергетичне вугілля, третина - вугілля, що коксується.

В багатьох районах поширені будівельні матеріали: вапняк, пісковик, мергель, різні глини, які добре використовуються в будівництві. Існує велика кількість промислових відходів, що нагромадилися в шахтних териконах і відвалах, які можуть бути використані в будівництві. Є родовища природного газу. В Луганську і Старобільську є джерела лікувальних мінеральних вод.

Луганська область складає вагому частину економічного потенціалу України і входить у п’ятірку найбільш міцних промислово-економічних регіонів держави. Її частка в загальноукраїнському обсязі валової доданої вартості складає 4,1 відсотка. На її території зосереджено 4,7 відсотка основних фондів України, 5 відсотків трудових ресурсів.

Вигідне географічне розташування, близькість джерел сировини і ринків збуту продукції, багатогалузева промисловість, розвинена мережа транспортних комунікацій, висока густина населення додають області незаперечні переваги перед іншими регіонами країни.

Провідна роль в економіці регіону належить промисловості, питома вага якої в обсязі валового суспільного продукту складає три чверті.

У державному розподілі праці область забезпечує 8,2 відсотки виробництва промислової продукції України і за обсягом посідає 4 місце серед регіонів.

За випуском багатьох видів промислової продукції область займає провідне монопольне становище в Україні, забезпечуючи 31 відсоток обсягу видобутку кам'яного вугілля, 30 відсотків первинної обробки нафти і випуску нафтопродуктів, 14,4 відсотка – азотних добрив, 17,5 відсотка кальцинованої соди, 44 відсотки – синтетичних смол і пластмас, 100 відсотків – флоат-скла, 20 відсотків – тарного картону.

Промисловість області – це багатогалузевий комплекс, де лідирує обробна промисловість. Частка продукції, яка вироблена підприємствами обробної промисловості, у загальному обсязі складає понад 80 відсотків. Обробна промисловість представлена підприємствами з виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення, машинобудування, хімічної, нафтохімічної, харчової, целюлозно-паперової, швейної і промисловості будівельних матеріалів.

Продукція луганських підприємств відома в багатьох регіонах України та за кордоном, неодноразово отримала міжнародні нагороди за якість.

В Луганській області сформувалося три крупні промислові вузли. Спеціалізацію Луганського вузла визначають підприємства машинобудування, металообробки і легкої промисловості; Алчевсько-Стахановського – підприємства вугільної, металургійної і машинобудівної; Лисичансько-Рубіжансько-Сєверодонецького – підприємства хімічної та нафтохімічної промисловості. Провідними підприємствами в окремих галузях є:

у виробництві коксу і продуктів нафтоперероблення: ВАТ "Алчевськкокс", ЗАТ "ЛИНІК";

у машинобудуванні: ВАТ ГХК "Луганськтепловоз", ЗАТ "Краснодонський завод „Автоагрегат", ВАТ "Краснолучський машинобудівний завод", ВАТ "Первомайський електромеханічний завод", ВАТ "Імпульс", ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод", Консорціум "Укрбат", ЗАТ "Луганський машинобудівний завод", ЗАТ "Первомайський механічний завод'", ЗАТ "Термо", ВАТ "Кіровський завод Центрокуз" та ін.

у металургії: ВАТ "Алчевський металургійний комбінат", Алчевський коксохімічний завод, ВАТ "Стахановський завод феросплавів", ЗАТ "Луганський трубний завод", СП "Інтерсплав";

у хімії: ЗАТ “Сєверодонецьке об'єднання "Азот", Рубіжанський казенний завод "Зоря", ТОВ „Рубіжанський "Краситель", ВАТ "Склопластик", ВАТ "Лисичанський завод гумово технічних виробів", ВАТ "Лиссода".

Важливе місце в господарському комплексі Луганської області належить і сільському господарству. В області зосереджено 4 відсотки ріллі від загальноукраїнській. Протягом останніх років в області забезпечується стабільний урожай зернових. Послідовно здійснюється технічне переоснащення галузі. У тваринництві намітилась позитивна динаміка у збільшенні обсягів великотоварного виробництва. В агропромислових підприємствах забезпечується зростання поголів‘я худоби та птиці, що сприяє нарощуванню виробництва основних сільгосппродуктів: м‘яса, молока, яєць. Луганська область надає належну увагу процесу інтеграції у складі України в світову економічну спільноту, що відкриває нові стратегічні перспективи і додаткові можливості для розвитку регіону. Протягом 2007 року в економіку області іноземними інвесторами з 41 країн світу вкладено 17,1 млн дол. США прямих інвестицій, що на 52,3 відс. більше ніж у відповідному періоді 2006 року. Основною формою залучення прямих інвестицій були грошові внески. Основні галузі вкладення іноземних інвестицій: хімічна та нафтохімічна промисловість, будівництво, транспорт і зв’язок, металургія, оптова торгівля та посередництво в оптовій торгівлі,  операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг  та надання послуг підприємцям. Пріоритетним напрямом залишається зовнішньоекономічне партнерство із зарубіжжям. Зовнішньоекономічні відносини здійснюються з 114 країнами світу. Оборот зовнішньої торгівлі товарами за 2007 рік збільшився на 32,7 відс. і склав 7,6 млрд дол.оновлено: 2008-03-11 12:35:08

-->

 


Главная   Новости
Предприятия региона   Вакансии   Библиотека   Обучение   Видеокурсы   e-Курсы   Форум
Rambler's Top100 íåôá - õËÒÁÉÎÁ. òÅÊÔÉÎÇ ÓÁÊÔÏ×